BeeVack modlitewny

2013-04-25 14:53:51(ost. akt: 2013-04-25 15:12:11)
BeeVack modlitewny zgromadził ok. 110 osób.

BeeVack modlitewny zgromadził ok. 110 osób.

Autor zdjęcia: ks. Marcin Sitek

12-14 kwietnia w Mrągowie odbył się BeeVack modlitewny pod hasłem: Czego szukacie?
Organizatorem nietypowego spotkania weekendowego pod nazwą "BeeVack modlitewny były: parafie saletyńskie w Olsztynie i Mrągowie: ks. Marcin Sitek MS (Olsztyn) i ks. Zbigniew Cybulski (Mrągowo). W skład ekipy prowadzącej wchodzili jeszcze: 1 katecheta i 8 animatorów. BeeVack skierowany był głównie do młodzieży.


Miejsce: Mrągowo – Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Termin: Start: Piątek - 12.04. o godzinie 18:00; Stop: Niedziela – 14.04. ok. 13:00


BeeVack odbywał się pod hasłem: "Czego szukacie?"

To pytanie Jezusa skierowane do uczniów, zanim jeszcze ich powołał (Ewangelia wg św. Jana). Celem BeeVacku było spotkanie z Jezusem, który po pierwsze pyta się o nasze pragnienia, a po drugie odpowiada na te pragnienia.

Pierwszego dnia (w zasadzie wieczoru) poszukiwaliśmy i przyglądaliśmy się pragnieniom. Na modlitwie mogliśmy o tych pragnieniach z Jezusem pogadać. Hasło dnia: „Panie gdzie mieszkasz?”

Drugiego dnia staraliśmy się wsłuchiwać w Jezusową odpowiedź na nasze wołania. Jezus odpowiada nam poprzez proponowany plan życia, przez powołanie, Wieczorna modlitwa była wielką prośbą o światło serca i zaufanie Bogu na drodze powołania, którą nam proponuje. Hasło dnia: „Chodźcie a zobaczycie”!!

Trzeci dzień (niedziela) to dziękczynienie za Bożą troskę o nas. Sercem tego dnia była Msza Święta, którą przeżywaliśmy we wspólnocie parafialnej. Hasło dnia: „Tego dnia pozostali u Niego.

W mrągowskiej Szkole Nowej Ewangelizacji nocowaliśmy i mieliśmy posiłki. Dzięki uprzejmości Starostwa powiatowego i Dyrekcji tzw. Starego Liceum mogliśmy wieczorami korzystać z auli tejże szkoły. Tam odbywały się spotkania i modlitwy wieczorne.

W BeeVacku wzięło udział 110 osób z Olsztyna i Mrągowa.


ks. Marcin Sitek MS


Źródło: Artykuł internauty