Koncert "Bliżej Nieba"

2013-04-25 17:43:21(ost. akt: 2013-04-25 16:54:46)

Autor zdjęcia: materiały organizatorów

1 maja w olsztyńskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się koncert "Bliżej Nieba", poświęcony pamięci o bł. Janie Pawle II.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Dwa Plus zapraszają na widowisko „Bliżej nieba” w wykonaniu grupy Mocni w wierze z okazji drugiej rocznicy beatyfikacji Papieża Polaka oraz poświęcenia figury błogosławionego Jana Pawła II.

Kiedy: 1 maja 2013 r.
O której:
18:00 - Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Jacka Jezierskiego i uroczyste poświęcenie figury Jana Pawła II
19:00-20:30 – koncert zespołu Mocni w wierze - „Bliżej nieba”
Gdzie: W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, ul. A. Mickiewicza 10.


Autorytet i wzór godny naśladowania


Bł. Jan Paweł II był dla wiernych na całym świecie autorytetem i wzorem godnym naśladowania. Czego wyrazem były miliony ludzi, którzy przybywali na spotkania z Piotrem naszych czasów - powiedział Ks. Janusz Wieszczyński, Proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Pontyfikat JPII to nie tylko liczne pielgrzymki i spotkania, ale również bogate w treści nauczanie skierowane do współczesnego świata. Wiele kościołów na całym świecie z entuzjazmem wspomina pontyfikat JPII i z radością przeżywa rocznicę Jego beatyfikacji.

Także w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbywają się doroczne spotkania modlitewne. W tym roku, z okazji drugiej rocznicy beatyfikacji dla uczczenia Bł. JPII przygotowaliśmy figurę, którą podczas mszy św. o godz. 18.00, w dniu 1 maja pobłogosławi Ks. Bp. Jacek Jezierski - podkreśla Ksiądz Proboszcz.


Zapraszamy wszystkich, szczególnie pokolenie JPII
Szukaliśmy pomysłu, zastanawialiśmy się co oprócz mszy św. i figury Bł. JPII można jeszcze zorganizować na tę uroczystość. Jak zaprosić wiernych, a zwłaszcza pokolenie JPII do wspólnego świętowania
- opowiada ks. Wieszczyński. Zespół Mocni w Wierze z bogatym programem słowno-muzycznym i multimedialnym jest według nas bardzo dobrą propozycją na wspólne dziękczynienie z okazji drugiej rocznicy beatyfikacji JPII.


ORGANIZATORZY
Parafia Najświętszego Serca
Stowarzyszenie Dwa Plus