Muzyka podnosi do nieba

2013-04-26 22:00:23(ost. akt: 2013-04-27 11:27:17)
Mocni w wierze, październik 2011 r.

Mocni w wierze, październik 2011 r.

Autor zdjęcia: Archwium Mocnych w wierze

Chrześcijańskie przesłanie i profesjonalizm? Zestawienie różnych stylów muzycznych, bo w różny sposób możemy wyrażać to, co dla nas ważne? Muzyka, która pomaga przybliżyć się do Boga – stawiająca pytania i dająca odpowiedzi? Zapraszamy na koncert „Bliżej nieba”!

Mocni w wierze


Każdemu, kto uczestniczył już w koncertach grupy „Mocni w wierze” nie trzeba wyjaśniać, jak ważną rolę w przekazywaniu i umacnianiu wiary pełni muzyka. Mocni w wierze to grupa kilkudziesięciu muzyków i chórzystów, którzy przez muzykę pokazują innym swoją miłość do Boga i ludzi. Zespół rozwija się dynamicznie – przyjmuje nowych chórzystów, tworzy własne aranżacje znanych utworów, przygotowuje autorskie projekty. Producentami muzycznymi grupy Mocni w wierze są Przemek Lenart i Tomek Marek. Dyrygentami zespołu są Magdalena Makarewicz – Sternicka i Piotr Serbintowicz.


Bliżej nieba


W czasie koncertu usłyszymy hymny ze Światowych Dni Młodzieży (spotkań młodzieży z papieżem),teksty o tęsknocie Boga za człowiekiem i człowieka za Bogiem, fragmenty z nauczania Jana Pawła II. Razem z muzykami będziemy mogli wyśpiewać radość płynącą z wiary oraz prośbę, że my, którzy tak często jesteśmy słabi i pełni wątpliwości, chcemy być „mocni w wierze” mocą Chrystusa, do Niego chcemy się w naszym życiu odnosić i Jemu oddawać. Będziemy mogli dziękować Bogu za Jana Pawła II i jego naukę o godności człowieka. Koncert jest jednocześnie widowiskiem multimedialnym.


Muzyka może wyrażać to, co nosimy w sercu. Koncert odbędzie się po raz pierwszy
w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, w rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II. Tych, którzy długi, majowy weekend spędzą w Olsztynie lub okolicach – zapraszamy do wysłuchania poruszającej muzyki i wspólnego dzielenia się wiarą.

Anna Wysocka


Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Dwa Plus organizują 1 maja 2013 roku koncert „Bliżej nieba” w wykonaniu grupy Mocni w wierze z okazji drugiej rocznicy beatyfikacji Papieża Polaka oraz poświęcenia figury błogosławionego Jana Pawła II.

Kiedy: 1 maja 2013 r.

O której: 18:00- Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Jezierskiego i uroczyste poświęcenie figury Jana Pawła II

19:00-20:30
– koncert zespołu Mocni w wierze -„Bliżej nieba”

Gdzie: W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, ul. A. Mickiewicza 10 Zaproszenie – koncert "Bliżej nieba":

Źródło: Gazeta Olsztyńska