Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie

2013-05-26 11:11:00(ost. akt: 2013-05-26 11:12:13)
Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie w 2012 roku.

Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie w 2012 roku.

Autor zdjęcia: AW

Zapraszamy w niedzielę 26 maja na drugi w Olsztynie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się mszą świętą o godz. 15.00. w Katedrze św. Jakuba. O godz. 16.15. zacznie się radosna manifestacja wartości rodziny i życia każdego człowieka.
OPOWIEDZ SIĘ ZA ŻYCIEM I RODZINĄ!

26 maja jest Dniem Matki, czyli najbliższej osoby w życiu każdego człowieka, dającej życie, będącej filarem rodziny. W ten szczególny dzień pięknie wkomponowuje się szczytna inicjatywa „Marszu dla Życia i Rodziny”. Jakie jest przesłanie tej inicjatywy? Co chcą osiągnąć uczestnicy marszu?

„Marsze dla Życia i Rodziny” odbywają się od 2006 roku w różnych miastach Polski. Ich inicjatorami są grupy, wspólnoty i organizacje, których łączy szacunek dla życia
i przywiązanie do wartości rodzinnych. Wszyscy biorący udział w tej inicjatywie chcą zamanifestować swoje przekonanie, że rodzina jest fundamentem, na którym opiera się całe życie człowieka. To właśnie w rodzinie pojawia się życie ludzkie, w niej wzrasta i się doskonali. Z rodziną jest związane szczęście i samorealizacja – spełnienie się w rolach małżonków i rodziców.

Poszanowanie dla życia ludzkiego i rodziny winno być podstawą wszelkich działań państwa. Uczestnicy marszu pragną zwrócić uwagę opinii publicznej i władz – tak lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. Pragną przywrócić odpowiedni prestiż tej najważniejszej dla każdego człowieka instytucji i skłonić państwo do działań mających na celu ochronę życia i interesów rodziny.
Dążeniem osób, które wychodzą na ulice miasta, by oddać hołd życiu i wartościom rodzinnym, jest również walka o prawa bezbronnych – dzieci przed urodzeniem, które można w Polsce pozbawiać życia ze względu na ich niepełnosprawność bądź okoliczności poczęcia.

Marsz dla Życia i Rodziny wystartuje 26 maja o godz. 16:15 sprzed Ratusza na Starym Mieście. Poprzedzi go Msza Święta w Katedrze Św. Jakuba o godz. 15:00. Trasa przebiega ulicami: Staromiejska – 11 Listopada – Plac Jana Pawła II – Piłsudskiego. Metą będzie piknik rodzinny w Hali Urania.

Marsz ma być „świętem rodzin” – manifestacją radości z posiadania rodziny, spotkaniem osób, które wyznają te same wartości. Przyłącz się do tej wyjątkowej inicjatywy! Przejdźmy wspólnie ulicami Olsztyna i nie wstydźmy się powiedzieć swoją postawą „Tak” dla życia i rodziny!

M. G.

II Marsz dla Życia i Rodziny w Olsztynie

Diakonia Życia Ruchu Światło – Życie w Olsztynie po raz drugi zaprasza do radosnego marszu i wspólnej zabawy tych, dla których życie i rodzina są najważniejszymi wartościami. Gdy roku temu odbył się pierwszy marsz, nawet organizatorzy nie spodziewali się takiego tłumu – ok. 1,5 – 2 tysięcy uczestników, w tym rodziny z dziećmi, dużo ludzi młodych, z różnych środowisk. W czasie Marszów dla Życia i Rodziny nie ma haseł politycznych: prawo do życia i wartość rodziny są niezależnie od przynależności partyjnej, wyznania religijnego czy pochodzenia.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KT #1095695 | 109.243.*.* 26 maj 2013 11:56

  Do wszystkich oburzonych: czy obrona życia to przywilej jedynie Katolików? Czy wyznawcy innych wyznań nie bronią życia? Skąd tak wielka potrzeba zbluzgania tego, co dobre. Przyłącz się do Marszu, nawet gdy nie jesteś Katolikiem, bo tu łączymy się w OBRONIE ŻYCIA I RODZINY,, nie wyznania. ŻYCIE I RODZINA to wartości uniwersalne, których obrona jest powinnością KAŻDEGO człowieka. Jeśli się zgadzasz - przyjdź, o ile masz możliwość. Jeśli się nie zgadzasz, to przyznaj się sam przed sobą, za czym się właściwie opowiadasz?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. Jestem za życiem i normalnością! #1095677 | 77.255.*.* 26 maj 2013 11:34

  Nie za chwilowymi tematami zastępczymi watykańczyków!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 3. 30+ #1095672 | 89.228.*.* 26 maj 2013 11:21

  Ciemnogród......

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 4. Polacy-katolicy to poganie #1089993 | 83.6.*.* 20 maj 2013 13:36

  nie da się żyć w tym kraju. Biblie zacznijcie czytać, a nie łykacie papkę kościelną jak pelikan ryby. Zero myślenia. Zero..

  odpowiedz na ten komentarz

 5. Samotna matka #1088419 | 188.33.*.* 18 maj 2013 12:32

  Czy to znaczy że w marszu mogą brać udział tylko małżeństwa z dziecmi,jestem wdową,nikt nie pisze że takie RODZINY też istnieją.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)