Święto Archaniołów - zaproszenie

2013-09-27 15:12:54(ost. akt: 2013-09-27 15:47:11)
Archaniołowie: Michał i Gabriel, ikona z XII w.

Archaniołowie: Michał i Gabriel, ikona z XII w.

Autor zdjęcia: public domain/wikipedia.org

Kim są aniołowie i archaniołowie, o co ich prosić i jak się z nimi kontaktować?
Na te i inne pytania można uzyskać odpowiedź w Parafii św. Maksymiliana w Olsztynie przy ul. Dworcowej 1b (blisko dworca PKP/PKS) 29 września br. (niedziela) o godz. 15.00. w liturgiczne święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Franciszkanie świeccy serdecznie zapraszają na obchody.

29 września 2013 (niedziela):

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
15:15 – Konferencja o Aniołach i Archaniołach .
16:00 – Msza św. za przyczyną św. Archaniołów wraz z nabożeństwem.Archanioł Michael jest aniołem końcowego rachunku, odniósł tryumf nad mocami piekielnymi. Staje zawsze po stronie prawa i sprawiedliwości. Ingeruje w sytuacjach, kiedy wydaje się człowiekowi, że nie ma drogi wyjścia. Wówczas dodaje otuchy i zachęca do pozytywnego myślenia.
Daje opiekę i ochronę przed: złem, negatywnymi energiami, pokusami. Pomaga zwalczać nałogi, chroni przed wpływami czarnej magii.
Należy go prosić o pomoc i zapalać Świecę Archanielską w kolorze niebieskim, kiedy podatni jesteśmy na pokusy, nie potrafimy walczyć o swoje, przy bezsenności, gdy załatwiamy trudne sprawy sądowe i urzędowe. Zawsze zapalamy świecę i wzywamy go, kiedy mamy bardzo dużo problemów i potrzebujemy ochrony lub opieki.
Jest Archaniołem: miłosierdzia, modlitwy, pokuty, skruchy, przymierza, prawdy i sprawiedliwości. Udziela egzorcystom swej łaski i potęgi przy wyprowadzaniu demona.
Patronuje: policjantom, żołnierzom, złotnikom, rytownikom, małym dzieciom i opiekuje się podróżnymi i pielgrzymami.

Archanioł Rafał jest aniołem, który leczy naszą duszę i ciało. Leczy również zwierzęta. Ofiaruje pomoc każdemu, kto go o to poprosi. Jest aniołem zdrowia, miłości, wiedzy i podróży.
Pomaga w odzyskaniu długów a także odpędza negatywne energie, które zadomowimy się w naszym sercu.
Wystarczy poprosić go o wsparcie i pozwolić mu działać zapalając Świecę Archanielską w kolorze zielonym. Często się z nami kontaktuje, wpływając na nasze myśli i przekazując nam znaki.
Archanioł Rafael opiekuje się uzdrowicielami, nauczycielami a także niewidomymi.
Jest patronem lekarzy, pielęgniarek, naturoterapeutów.

Archanioł Gabriel odpowiedzialny jest za cud narodzin. Jest bardzo przychylny dzieciom. Pomaga im poznać misję, jaką mają spełnić podczas ziemskiej wędrówki. Z wielkim zaufaniem możemy powierzać jego opiece potomstwo oraz prosić go o narodziny dziecka, jeżeli straciliśmy już wiarę, że to nastąpi.
Archanioł Gabriel to anioł narodzin, wiary, radości i marzeń. Czuwa nad naszym rozwojem duchowym. Możemy go prosić o pomoc, kiedy czujemy się zagubieni i nie wiemy, jaka jest nasza droga życiowa, a także kiedy mamy koszmarne sny.
Obudzi w nas wewnętrzne dziecko. Archanioła Gabriela należy wzywać zapalając Świecę Archanielską w kolorze białym.
Jest to archanioł wiary, modlitwy i narodzin.
Patronuje pracownikom poczty i telekomunikacji, a także posłańcom.


Źródło: Artykuł internauty