Niedziela Świętej Rodziny

2013-12-29 15:07:59(ost. akt: 2013-12-29 15:12:59)
Święta rodzina nadal stanowi dla nas wzór.

Święta rodzina nadal stanowi dla nas wzór.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok nie tylko na Józefa, Maryję i Jezusa - wzór rodziny, troski, odwagi, miłości. Dzisiaj otaczamy modlitwą nasze rodziny - pierwszą i najważniejszą szkołę miłości i stawania się sobą.Gdy Mędrcy odjechali, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: „Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał Dziecięcia, aby Je zgładzić”. On wstał, wziął w nocy Dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu; tam pozostał aż do śmierci Heroda. Tak miało się spełnić słowo, które Pan powiedział przez Proroka: Z Egiptu wezwałem Syna mego. A gdy Herod umarł, oto Józefowi w Egipcie ukazał się anioł Pański we śnie, i rzekł: „Wstań, weź Dziecię i Jego Matkę i idź do ziemi Izraela, bo już umarli ci, którzy czyhali na życie Dziecięcia”. On więc wstał, wziął Dziecię i Jego Matkę i wrócił do ziemi Izraela. Lecz gdy posłyszał, że w Judei panuje Archelaos w miejsce ojca swego, Heroda, bał się tam iść. Otrzymawszy zaś we śnie nakaz, udał się w strony Galilei. Przybył do miasta, zwanego Nazaret, i tam osiadł. Tak miało się spełnić słowo Proroków: Nazwany będzie Nazarejczykiem. EWANGELIA NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY, Rok A, Mt 2,1315.19-23:

W TROSCE O NORMALNOŚĆ


Całe Pismo Święte ukazuje i promuje rodzinę jako idealny sposób na przeżycie swojej egzystencji w zgodzie z naturą, Bożymi przykazaniami i zdrowym rozsądkiem.
Kiedyś nawet do głowy by mi nie przyszło, że trzeba będzie stawać w obronie rodziny rozumianej jako związek mężczyzny i kobiety. Pewną otuchę w serca wlewa fakt, że zdecydowana większość moich studentów ma bardzo jednoznaczną negatywną opinię na temat tak nachalnie propagowanej obecnie ideologii gender. Jednak, jak pokazuje niezbyt odległa historia, nawet najgłupsza ideologia, mająca do dyspozycji narzędzia socjotechniki i media może omamić całe społeczeństwa i narody.
Dziś nie mam złudzeń, że jedynie chrześcijaństwo jest w stanie stawić opór chorym ideom postmodernizmu i innym rozmaitym nowoczesnym receptom na uszczęśliwienie człowieka. Jestem przekonany, że to najważniejszy front walki decydującej o kształcie świata. Po ludzku sądząc, ta wojna może być trudna do wygrania. Po ludzku sądząc…

ks. Wojsław CzupryńskiŹródło: Gazeta Olsztyńska