Zacząć od nowa - REO w Dobrym Mieście

2014-06-29 08:58:51(ost. akt: 2014-07-28 14:04:04)
W lipcu i sierpniu zapraszamy na REO do Dobrego Miasta

W lipcu i sierpniu zapraszamy na REO do Dobrego Miasta

Autor zdjęcia: sxc.hu

Odczuwasz smutek, przygnębienie? Nosisz w swoim sercu tęsknotę? Pogubiłeś się, nie wiesz, co jest ważne? Uważasz, że nawet Bóg Ciebie zostawił? Jesteś przepracowany? Planując urlop, wybierz się na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego!
Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego (REO) są jedną z wielu propozycji Kościoła. Nie trzeba mieć żadnego „doświadczenia” bycia w jakimś ruchu czy wspólnocie. Nie jest sprawdzana wiedza na temat Pisma Świętego. To propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej. Wystarczy chęć i otwartość na poznanie Boga i siebie. Wystarczy podjąć decyzję.

Po co mi jakaś „odnowa życia”?
W REO uczestniczyłam prawie 9 lat temu. Nie miałam pojęcia, co to jest. Nie chciałam żadnego „odnawiania”. Nie znałam innych rekolekcji, poza rekolekcjami wielkopostnymi czy adwentowymi, na które zresztą nie zawsze chodziłam. Nie oczekiwałam niczego od życia, a tym bardziej od Kościoła. Wiedziałam o Bogu, ale modliłam się rzadko. Miałam do Niego żal. Trafiłam sama na te rekolekcje, chciałam sprawdzić, co to jest. Nie wyrzucili mnie. Nikt nie próbował mnie zmieniać. Nikt nie oceniał, nie namawiał do niczego. Ale doświadczyłam czegoś, co wywróciło moje życie do góry nogami – doświadczyłam tego, że Bóg kocha. Mnie. Mimo że daleko mi do ideału chrześcijanki. REO to spotkanie z Miłością, która przebacza, przygarnia, wskazuje, co zmienić, jak zacząć „od nowa”. Spotkanie z Bogiem, który nikogo nie przekreśla, dla którego nic jest stracone, zbyt skomplikowane, za trudne. Który daje nam tyle czasu, ile potrzebujemy – niczego nie przyspiesza.

Jesteś ważny!
Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny. Mamy różne doświadczenia, historie życia, inaczej reagujemy. Są jednak sfery, które nas łączą – wśród nich jest potrzeba miłości, bycia kochanym bezwarunkowo. Chcemy być dla kogoś ważni. Rekolekcje ewangelizacyjne przypominają – jest Bóg, który marzył o Tobie. Stwórca, który pragnął tego, byś żył. Nikt z nas nie jest przypadkiem. Nawet jeśli Twoje życie odbiega od Twoich planów, nie było takie, jakbyś chciał, jeśli są rany, które ciągle bolą - Bóg zawsze był z Tobą. On nie widzi anonimowego tłumu – On widzi Ciebie. Zna Ciebie od poczęcia. Chce żebyś był szczęśliwy.
Nie musisz być duchowym herosem, by skorzystać z tych rekolekcji. Nie jest to propozycja dla ludzi idealnych, którzy nie przeżywają wątpliwości czy trudności. Jeśli masz problemy z modlitwą, nie wierzysz, że Bóg jest w Twoim życiu obecny – jesteś zaproszony na te rekolekcje. Niczego nie stracisz.

Podejmij decyzję i zgłoś się! Zachęć przyjaciół, może któryś z nich tego potrzebuje.

Anna Wysocka


13 - 20 lipca 2014 oraz 3 - 10 sierpnia 2014

Zgłoszenia:

Ośrodek Rekolekcyjny
"Źródło Jakuba"
ul. Orła Białego 30
11 - 040 Dobre Miasto
tel. 89 615 14 47
www.warmia.odnowa.org
e-mail: warmia@warmia.odnowa.org

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego, dwa terminy w wakacje:


Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem REO?

Masz pytania?

Wyślij wiadomość na adres: wiara@wm.pl

Źródło: Gazeta Olsztyńska