Weekend dla kobiet

2014-09-29 12:13:02(ost. akt: 2014-09-29 12:16:29)

Autor zdjęcia: sxc.hu

„Kobieto, kim jesteś?”- z tym pytaniem zmierzą się panie na specjalnym weekendzie tylko dla kobiet, który odbędzie się w dniach 4-5 października w Dobrym Mieście.
Kim jestem? Jaka jestem? Co Pismo Święte przekazuje o kobiecie? Co ma Bóg do moich emocji i wrażliwości, życia, trudów dnia codziennego? Co ukrywam w swoim sercu? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w pierwszy weekend października. Zaproszenie kierowane jest nie tylko do kobiet związanych ze wspólnotami i ruchami w Kościele katolickim. Nie musisz należeć do żadnej wspólnoty. Może nosisz w swoim sercu pytania, wątpliwości, żal, ból albo radość? Każda z nas potrzebuje czasu tylko dla siebie, przypomnienia, że jest kochana bezwarunkowo przez Boga. Przyjedź do Dobrego Miasta. Masz przyjaciółkę, siostrę, koleżankę, mamę, która Twoim zdaniem też może potrzebować takiego weekendu? Zabierz ją ze sobą.

Nie tylko dla aktywistek religijnych


Często mówimy w żartach, że ruchy religijne są zdominowane przez kobiety. Staramy się być wszędzie i dla każdego – na spotkaniach modlitewnych, na spotkaniach towarzyskich, służyć radą i pomocą, gdy ktoś potrzebuje i gdy to nie jest konieczne. Ale czy jesteśmy szczęśliwe? Czy słyszmy jeszcze pragnienia naszego serca? Czy Bóg ma w ogóle szansę do nas mówić, a my – słuchać Jego Słowa? Może nie masz czasu na żadne spotkania wspólnotowe i myślisz, że nie jest to środowiska dla ciebie. Myślisz, że nie pasujesz do kobiet ze wspólnot i ruchów. Ten weekend jest także dla ciebie. Dotyczy tożsamości kobiety i spojrzenia na nią w kontekście biblijnym, psychologicznym. „Niezdrowa” pobożność może być czasami ucieczką od siebie, ludzi, problemów, a nawet ucieczką od Boga. Czego Bóg ode mnie chce? Jaką mnie stworzył? Dlaczego jest we mnie tyle lęku? Przyjedź i zadaj Mu te pytania.

Jak się zgłosić?


Najlepiej szybko, wysyłając e-maila na adres warmia@warmia.odnowa.org Spotkanie zaczyna się już 4 października, więc czasu jest naprawdę niewiele.
Wszystkie niezbędne informacje o weekendzie i samym ośrodku znajdują się na stronie internetowej
Nie czekaj na „lepszy” czas. Masz ten.

AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska