Zaproszenie do zmian – weekBóg

2015-03-09 15:43:26(ost. akt: 2015-03-09 15:51:30)
Zdjecie ze spotkania adoracyjnego z poprzedniej edycji weekBóg.

Zdjecie ze spotkania adoracyjnego z poprzedniej edycji weekBóg.

Autor zdjęcia: Rafał Wąsikowski

O kolejnej edycji rekolekcji weekBÓG – przeżyj Wielki Post inaczej, które odbędą się 20-22 marca w Głotowie, opowiada ich koordynatorka – Magdalena Krawiel, studentka IV roku prawa kanonicznego

- Tematem tegorocznych rekolekcji weekBÓG jest „Nowy Człowiek w Chrystusie”. Dlaczego akurat ten temat?


- Temat zaproponowali nam prowadzący rekolekcje członkowie Rodziny św. Pawła. Ich treść będzie bazowała na Liście do Kolosan, rozdziale trzecim (Kol 3, 9-15), który mówi, żebyśmy przyoblekli się w nowego człowieka. Nie ma już Żyda, Greka, niewolnika czy wolnego – wszyscy są wolni, nowi, wszyscy stanowią jedno. Nie ma już podziałów. Mamy odrzucić starego człowieka, czyli nasze przyzwyczajenia, wszelkie wyobrażenia o sobie, nawyki, a spojrzeć na siebie oczami Chrystusa. Spojrzeń oczami Jezusa na siebie, ale też na nasze relacje i na świat.

- To trudne – spojrzeć na siebie oczami Chrystusa.


- Tak, bardzo. Chcemy zaproponować odnowę naszej relacji do siebie, do bliźnich, ale też do otaczającego nas świata, aby nauczyć się umiejętnie z niego korzystać, wybierać to, co dobre, a odrzucać to, co nas niszczy. Chcemy umiejętnie korzystać z różnych dóbr tego świata. Właśnie o tę relację do świata rozszerzyliśmy program z zeszłego roku. W poprzedniej edycji rozważaliśmy naszą relację do siebie i do innych ludzi. Teraz idziemy jeszcze dalej. Program będzie bardzo intensywny, m.in. Eucharystia, praca z Pismem Świętym, droga krzyżowa, konferencje, warsztaty Kalejdoskop Relacji.

- Rekolekcje prowadzą członkowie Rodziny św. Pawła – siostra Uczennica Boskiego Mistrza i ksiądz Paulista. Dlaczego wybrani zostali tacy prowadzący?


- Znam ich osobiście i wiem, jak ciekawie potrafią prowadzić rekolekcje, jak potrafią zafascynować tematem, pokazać Pismo Święte. Chciałam się tym podzielić z innymi. Poza tym na Warmii Rodzina św. Pawła jest mało znana, więc będzie okazja się z nią zapoznać.

- Do kiedy można się zgłaszać?


- Niemal do ostatniej chwili. Nawet do 19 marca przyjmujemy zgłoszenia. Zapraszamy

- Jak się zgłosić?


- Można wysłać maila na adres weekbog@gmail.com ale też zadzwonić lub wysłać smsa na numer 506 582 497.

Rozmawiała AWKoło Naukowe Prawa Kanonicznego „PRO FAMILIA” działające na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wraz z Rodziną Świętego Pawła pragnie zaprosić wszystkich w wieku 18-30 lat do wzięcia udziału w rekolekcjach wielkopostnych „weekBÓG- przeżyj Wielki Post inaczej!”. Tegorocznym tematem rekolekcji jest „ NOWY CZŁOWIEK W CHRYSTUSIE”, a rekolekcjonistami będą członkowie Rodziny Świętego Pawła, paulista ks. Tomasz Wasilewski oraz Uczennica Boskiego Mistrza s. Aleksandra Szyborska. W programie m.in. Eucharystia, sakrament pokuty i pojednania, konferencje oraz warsztaty. Pierwsza edycja rekolekcji „weekBÓG” odbyła się w 2013 roku. Zamysłem, który przyświecał pomysłodawcom, było stworzenie wydarzenia ewangelizacyjnego, które umożliwiłoby uczestnikom poznanie stanu ich relacji z Bogiem i z drugim człowiekiem. Dlatego też oprócz codziennej Eucharystii, piątkowej drogi krzyżowej oraz licznych warsztatów organizatorzy oferują uczestnikom warsztaty pt. „Kalejdoskop Relacji”. Koszt rekolekcji weekBóg to 80 zł.

Czym jest weekBóg?:


weekBóg 2015

Źródło: Gazeta Olsztyńska