Chleb Żywy - XX Niedziela Zwykła

2015-08-16 11:55:14(ost. akt: 2015-08-23 15:28:13)

Autor zdjęcia: Flickr.com / jeffreyw / Creative Commons

W dzisiejszej Ewangelii Jezus po raz kolejny podkreśla, że jest dla nas najważniejszym pokarmem. Pokarmem, dzięki któremu osiągniemy życie wieczne.


Jezus powiedział do tłumów: „Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim”.

EWANGELIA NA NIEDZIELĘ J 6,51-58:


ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ


Dużo się dziś mówi o potrzebie właściwego odżywiania. Czy odżywiasz się zdrowo? To pytanie bardzo często pojawia się dziś. Zasady zdrowego odżywiania, dobrze dobrana dieta, sklepy ze zdrową żywnością. Czy odżywiasz się zdrowo? To samo pytanie można postawić w wymiarze ducha. Bo można odżywiać się niezdrowo: „objadać się serialami, wątpliwej jakości programami rozrywkowymi, grami komputerowymi, ploteczkami. A potem to wszystko nam „się odbija” w życiu osobistym, rodzinnym społecznym.

Przyjaciele św. Tomasza Morusa zarzucali mu, że tak częste przystępowanie do Komunii Świętej i jego pobożność zabierają mu zbyt wiele czasu, szkodząc obowiązkom kanclerza Anglii. Święty tak im odpowiedział: „Powody dla których chcecie odciągnąć mnie od Komunii Świętej są takimi samymi, dla których ja tak często pragnę przyjmować Ciało Pańskie. W Komunii Świętej spotykam się z Chrystusem, by prosić o radę. I jestem pewien, że właśnie przez dar Komunii Świętej mogę zebrać swe myśli, znaleźć mądrość i moc, by sprostać obowiązkom”.

Bóg chce w nas rozbudzić apetyt na dobry pokarm. Doświadczają tego ci, którzy czytanie Pisma świętego i udział w Eucharystii uczynili codziennym zwyczajem.
ks. Hubert Tryk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kot #1858125 | 188.146.*.* 15 lis 2015 12:58

    Witam Bardzo prosimy o pomoc i udostępnianie linku https://www.siepomaga.pl/ubostwo

    odpowiedz na ten komentarz