Rekolekcje ewangelizacyjne w centrum Olsztyna

2015-10-17 20:39:51(ost. akt: 2015-10-17 20:52:19)
Rekolekcje Ewangelizacyjne to szansa na odnowienie nadziei i doświadczenie, że Bóg kocha każdego

Rekolekcje Ewangelizacyjne to szansa na odnowienie nadziei i doświadczenie, że Bóg kocha każdego

Autor zdjęcia: sxc.hu

Doświadczasz, że Bóg jest daleko? Może Twoja wiara jest słaba, masz mnóstwo wątpliwości? Potrzebujesz umocnienia? Chciałbyś w końcu uwierzyć w Bożą miłość? 19 października ruszają dla Ciebie rekolekcje w samym centrum Olsztyna
Wielu z nas ma raczej negatywny obraz rekolekcji, które odbywają się w naszych kościołach. Kojarzymy je głównie z Adwentem albo i Wielkim Postem, ewentualnie może z misjami albo odpustem parafialnym. Często mamy na nich wrażenie, że nauka rekolekcjonisty jest oderwana od nas i naszego życia, a język niezbyt zrozumiały. Mamy nasze życie i nasze problemy, a Bóg wydaje się być dostępny tylko dla wybranych. Wielu z nas niezbyt interesuje nauczanie Kościoła.

A gdyby rekolekcje wyglądały inaczej? Gdyby były spotkaniem z Kimś, komu na mnie niesamowicie, szalenie zależy? Gdyby to Bóg tęsknił za mną o wiele bardziej niż ja za Nim? Za mną – tym nieidealnym? A gdyby rekolekcje prowadził nie tylko ksiądz? Wszystkich zniechęconych, zrezygnowanych, ale też tych wymagających, oczekujących, pytających, szukających zapraszamy w poniedziałek 19 października do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie (ul. Mickiewicza) na godz. 18.00. Wstęp wolny. Zacznie się Eucharystią, po niej ciąg dalszy. Wersja dla odważnych, czyli dla każdego z nas. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy to szansa dla Ciebie. To czas tylko dla Ciebie i Boga. Spotkanie nie będzie długie i na pewno nie będzie to czas stracony. Nawet jeśli straciłeś nadzieję, że Kościół jest w stanie zaoferować Ci cokolwiek ciekawego – przyjdź. Czy ten czas może Ci się przydać? Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy odbywają się raczej w ośrodkach rekolekcyjnych. Tym razem nie musisz nigdzie wyjeżdżać, organizować urlopu, szukać walizki, zastanawiać się, kto się zajmie Twoimi bliskimi. Bóg chce się z Tobą spotkać w Olsztynie, w Twojej codzienności, może w Twojej czy sąsiedniej parafii. Prosi tylko o czas dla Niego, o to, byś zaryzykował i przyszedł. Niby tak niewiele, a tak dużo od Ciebie zależy.

Informacja dla tych, którzy kiedyś korzystali z Rekolekcji ewangelizacyjnych – wrócicie do ich treści. Przypomnijcie sobie wszystko, co się na nich wydarzyło. I zaproście tych, którzy są dla Was ważni. Zachęćcie ich do wzięcia udziału. To najlepszy prezent, jaki możecie im w tym momencie uczynić.

W poniedziałek 19 października o godz.18.00. może zacznie się dla Ciebie coś nowego.

Skorzystasz z tej możliwości?

Anna WysockaRekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy są otwarte dla każdego, kto ukończył 18 lat. Wstęp bezpłatny. Nie trzeba należeć do żadnego ruchu ani wspólnoty religijnej. Zaproszeni są wszyscy, którzy potrzebują doświadczenia Bożej miłości. Start rekolekcji w kościele NSPJ w Olsztynie, ul. Mickiewicza w poniedziałek 19.10.2015. o godz. 18.00. Organizator: wspólnota Kanaan.

Przypominamy:REO Serce 2015

Źródło: Gazeta Olsztyńska