Zróbcie raban! Akcja dla młodzieży

2015-11-10 11:34:27(ost. akt: 2015-11-10 11:47:10)
Zróbcie raban! Taki temat ma listopad w programie Serce 2.0. - przygotowującym do ŚDM w Krakowie.

Zróbcie raban! Taki temat ma listopad w programie Serce 2.0. - przygotowującym do ŚDM w Krakowie.

Autor zdjęcia: AW

Warmię odwiedzają Symbole Światowych Dni Młodzieży. Cały czas trwa przygotowanie duchowe do spotkania w Krakowie. Każdy może dołączyć! Nie czekaj do wakacji! Na stronie internetowej są specjalne formacyjne i informacyjne

Czuwanie przy Symbolach Światowych Dni Młodzieży!


Symbole Światowych Dni Młodzieży to Krzyż i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani (Opiekunki Ludu Rzymskiego). W 1984 r. Ojciec Święty Jan Paweł II ofiarował młodzieży Krzyż. Wyraził przy tym życzenie, które do dzisiaj widnieje na specjalnej tabliczce przymocowanej do niego: „Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”. Jeszcze w tym samym roku rozpoczęła się pielgrzymka Krzyża po świecie. Wraz z rozwinięciem idei Światowych Dni Młodzieży stał się on znakiem towarzyszącym spotkaniom młodych świata. 13 kwietnia 2014 roku w Niedzielę Palmową na placu św. Piotra przez młodych Brazylijczyków został przekazany młodym Polakom Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Od tego czasu Symbole peregrynują kolejno po polskich diecezjach. Do naszej diecezji dotarły w środę 4 listopada i do 14 listopada będą odwiedzać wybrane parafie.
Po co czuwać przy krzyżu? Bo z Niego płynie przesłanie miłości – Ty jesteś kochany. Bóg za Ciebie oddał życie. To znak zwycięstwa nad grzechem. Nieś tę miłość tym, do których jesteś posłany w Twojej codzienności. Kochaj. Patrząc na Krzyż przypominamy sobie o swojej wartości i tych, z którymi przebywamy. A Ikona Matki Bożej przypomni nam, że jest opiekunką i ocaleniem nie tylko ludu rzymskiego, ale też naszym!

Program Serce 2.0.


Od pierwszej niedzieli Adwentu 2014 roku pod nazwą "Serce 2.0" trwa jeden z etapów duchowego przygotowania do Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. Celem programu "Serce 2.0" jest pogłębiona refleksja nad dwoma sakramentami: Pokutą i Pojednaniem oraz Eucharystią. Każdy miesiąc zatrzymuje się na innym aspekcie i ma swój temat. Materiały są dostępne do pobrania na stronie http://kdm.org.pl/(Strona Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży). Program zawiera m.in. tematy: Duchowe potrzeby – duchowe aplikacje, Rachunek sumienia – więcej niż saldo, Żal i poprawa – duchowy trening, Spowiedź – antywirus dla duszy, Zadośćuczynienie – pobierz i udostępnij, Eucharystia – czas na miłość, Ofiarowanie – oddam życie w dobre ręce! Ostatnim listopadowym tematem jest: Rozesłanie –zróbcie raban! Co zawiera pogram miesięczny? Propozycję spotkań w grupach, konferencji, medytacji, nabożeństw. W listopadzie jeszcze jest czas dołączyć.

Światowe Dni Młodzieży to nie tylko kilka dni w lipcu 2016. Duchowe przygotowanie trwa już od 2014 roku. Po co się przygotowywać? Jeśli przygotowujemy się do ważnego wydarzenia, same przygotowania mogą stać się ciekawym i potrzebnym doświadczeniem, pomagają nam zmienić coś w sobie i naszym życiu. Później zupełnie inaczej przeżywamy samo wydarzenie. Wyobraźmy sobie parę narzeczonych, która nie uczestniczy w przygotowaniach do własnego ślubu – ktoś kupił sukienkę, ktoś wybrał zaproszenia, ktoś ustalił oprawę mszy świętej i przebieg wesela. Idą tylko na ślub i wesele. I zestawmy to z parą, która sama omawiała wszystko, jednocześnie budując w tym własną relację, zmagając się ze sobą, może sprzeczając i godząc, znosząc różne sytuacje i przeciwności; parę, która każdy dzień i tydzień wykorzystuje na przygotowanie tego ważnego dla nich dnia. Oni tak naprawdę ślub i wesele przeżywają już wcześniej.
Tak samo jest z przygotowaniem duchowym. Dla tych, którzy przygotowują się na Światowe Dni Młodzieży – one tak naprawdę już się zaczęły.

Zróbcie raban!


Został ostatni miesiąc programu Serce 2.0. – sięgnij po Słowo Boże. Zacznij je rozważać. I „zrób raban” w swoim środowisku! Jesteś posłany, by świadczyć o Bożej miłości i kochać Jego miłością. Powiedz znajomym o Światowych Dniach Młodzieży. Może warto już zaplanować swój udział? Chcesz się zaangażować w przygotowania, pomóc? Zajrzyj na stronę http://kdm.org.pl/ – może znajdziesz coś dla siebie.


AW


Źródło: Gazeta Olsztyńska