Niedługo kolejne REO dla facetów

2016-01-11 12:54:42(ost. akt: 2016-01-11 13:04:29)
30 stycznia po raz czwarty rozpoczną się w Dobrym Mieście rekolekcje tylko dla facetów.

30 stycznia po raz czwarty rozpoczną się w Dobrym Mieście rekolekcje tylko dla facetów.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Co Kościół ma do zaoferowania mężczyznom? Czy relacja z Bogiem może być dla nich atrakcyjna? Zapraszamy mężczyzn na Rekolekcje Ewangelizacyjne tylko dla facetów, które odbędą się od 30 stycznia w Dobrym Mieście.
Panowie często narzekają, że świecką część Kościoła katolickiego zdominowały kobiety – to one zapełniają kościelne ławki, aktywnie działają we wspólnotach. Mówią, że gdyby było coś tylko dla mężczyzn, to może byliby zainteresowani. Jest taka możliwość. Przed nami kolejna edycja Rekolekcji Ewangelizacyjnych dla facetów. Kobietom wstęp wzbroniony. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem i gromadziły mężczyzn w różnym wieku i z różnym doświadczeniem nie tylko życiowym, ale też różnym doświadczeniem Boga, wiary, modlitwy.

Może poszukujesz sensu wżyciu, stawiasz pytania, co dalej? REO dla facetów jest dla Ciebie. Może niekoniecznie widzisz dla siebie miejsce w Kościele, ale tęsknisz za Bogiem, próbujesz się modlić? Albo nie znasz Boga i uważasz, że On też niezbyt się interesuje Twoim życiem? Zaryzykuj i wybierz się na REO. Przeżywasz jakieś trudności, pogubiłeś się w życiu? Albo przeciwnie – uważasz, że wszystko masz poukładane i pewne, a masz po prostu trochę urlopu? Warto poświęcić swój czas, nawet jeśli do tej pory byłeś rozczarowany „kościelnymi” inicjatywami.

REO są szansą dla Ciebie. Na co? Zobaczysz, gdy przyjedziesz. Organizatorzy i uczestnicy poprzednich edycji nazywają ten czas czasem zmian, cudów, nawróceń, doświadczenia działania Boga. Nic nie tracisz. Jakieś warunki? Ukończone 18 lat, w końcu to dla mężczyzn, nie chłopców.

To konkretne rekolekcje dla mężczyzn, bez owijania w bawełnę, mydlenia oczu. Tym razem kobiety mogą jedynie… zachęcić swoich mężczyzn do wyjazdu. I wspierać ich, by się nie rozmyślili.
Może to będzie szansa na zmianę w Nowym Roku?

Anna Wysocka


REO dla facetów, 30 stycznia – 6 lutego 2016. Miejsce: Ośrodek Rekolekcyjny „Źródło Jakuba” w Dobrym Mieście. Koszt z wyżywieniem – 350 zł.
Kontakt: ks. Marcin Wrzos, e-mail: warmia@warmia.odnowa.org , tel. 502 765 862
Dodatkowe informacje: http://warmia.odnowa.org/


Zgłoś się już dzisiaj!:

Źródło: Gazeta Olsztyńska