Przygotuj się do małżeństwa!

2016-01-26 16:21:15(ost. akt: 2016-01-26 16:29:42)
Weekendowy kurs rekolekcyjny dla narzeczonych jest ciekawą propozycją dla osób zapracowanych.

Weekendowy kurs rekolekcyjny dla narzeczonych jest ciekawą propozycją dla osób zapracowanych.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Wszystkim zastanawiającym się nad życiem małżeńskim polecamy weekendowe kursy rekolekcyjne dla narzeczonych. Prezentujemy dwie propozycje: kwietniową i majową. To dobre rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych.
Wersja weekendowa

Przed wakacyjnym sezonem ślubnym odbędą się dwa weekendy dla narzeczonych, które warto wziąć pod uwagę. Jeden w kwietniu w Gietrzwałdzie, organizowany przez Ośrodek Formacji Małżeńskiej „Persona Humana” w Olsztynie, drugi w maju w Dobrym Mieście, organizowany przez ruch Spotkania Małżeńskie. Wiele par narzeka na brak czasu, by regularnie uczestniczyć w spotkaniach w parafii. Chociaż weekend to zdecydowanie zbyt mało, by dobrze przygotować się do małżeństwa, jest to czas, który może pomóc zastanowić się nad ważnymi sprawami, wręcz fundamentalnymi, takimi jak wizja małżeństwa i rodziny, miejsce wiary i Boga w małżeństwie, czym w ogóle jest sakrament małżeństwa, jakie mamy oczekiwania względem siebie, jak ze sobą rozmawiamy. Dla niektórych nie będą to rzeczy nowe, ale może ten czas pozwoli pewne sprawy doprecyzować, spojrzeć w nowym świetle. Na pewne wspólny weekend poświęcony sobie jest dobrą inwestycją, bo w codzienności wolny czas przed ślubem poświęcamy często na organizacyjne przygotowania, które często związane są ze stresem.

Weekend dla narzeczonych w Gietrzwałdzie odbędzie się 1-3 kwietnia (piątek-niedziela) w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym (ul. Klasztorna 2). Koszt z noclegiem i wyżywieniem to 350 zł od pary. Zgłoszenia przyjmuje: ks. Wojsław Czupryński, tel. 600-752-452; e-mail: czuwoj@wp.pl Uczestnicy kursu otrzymują odpowiednie zaświadczenia potrzebne do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.

Tym, którym nie pasuje termin kwietniowy, proponujemy majowy termin w Dobrym Mieście w Ośrodku Rekolekcyjnym „Źródło Jakuba”. Kurs weekendowy odbędzie się 13-15 maja, a poprowadzi go ruch Spotkań Małżeńskich. Zgłoszenia przyjmują Mirka i Wojtek Wiśniewscy, e-mail: kopernik11@poczta.fm, telefon: (89) 646 47 90. Program weekendu ma na celu między innymi: nauczenie się dialogu jako drogi wzajemnego poznawania się zarówno w czasie chodzenia ze sobą, w narzeczeństwie jak i w ewentualnym przyszłym małżeństwie; lepsze poznanie cech osobowościowych, oczekiwań, planów, poglądów, postaw życiowych osób planujących wspólne życie; pełniejsze zrozumienie znaczenia sakramentu małżeństwa i słów przysięgi małżeńskiej.

Uczestnicy otrzymują oczywiście zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

Zadbać o związek!
Przygotowanie do małżeństwa i dobre wykorzystanie czasu narzeczeństwa to inwestycja na późniejsze lata. Małżeństwo i rodzina to podstawowe, najważniejsze i najpiękniejsze powołanie każdego człowieka. To, jak będą wyglądały lata, gdy weselny gwar i ślubna euforia będą już tylko wspomnieniem, zależy od małżonków. Zachęcamy więc do tego, by powyższych propozycji nie traktować jedynie jako nieprzyjemnego, koniecznego obowiązku zdobycia zaświadczenia, by nikt w się w kancelarii parafialnej nie czepiał, ale by potraktować to jako szansę. Kurs przedmałżeński nie jest wymysłem Kościoła, by utrudnić młodym życie, ale formą pomocy, by małżeństwo było mocne i trwałe.

AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska