Nakarmić głodną duchowo młodzież

2016-02-13 12:00:00(ost. akt: 2016-02-24 09:51:33)
Odczuwasz głód życia? Chciałbyś poczuć inny smak wiary? Polecamy weekend dla młodzieży

Odczuwasz głód życia? Chciałbyś poczuć inny smak wiary? Polecamy weekend dla młodzieży

Autor zdjęcia: pixabay.com

W Wielkim Poście często próbujemy naprawić trochę nasze życie duchowe, korzystamy z rekolekcji. Mamy ciekawą propozycję dla młodzieży – rekolekcje „Głodnych nakarmić”. To wyjątkowe spotkanie z Eucharystią, jakiej jeszcze nie znaliście. Wszystko odbędzie się 26-28 lutego w Dobrym Mieście.
Młodzież często narzeka, że w Kościele jest nudno i smutno, a ludzie chodzą do niego z obowiązku albo przyzwyczajenia. Często mają niestety rację. Wystarczy pójść na Eucharystię – wielu z nas jest obojętnymi widzami: jak w teatrze obserwujemy, co się dzieje i chociaż sztuka jest w tym samym języku, wydaje się obca. Niektórzy mechaniczne wykonują wyuczone w dzieciństwie gesty. Tymczasem Eucharystia jest największym spektaklem na świecie – sam Bóg składa za nas swoje życie na ołtarzu, daje siebie cały. Bóg karmi na Sobą, mówi do nas przez swoje Słowo. Przebacza i zachęca, by pogodzić się z innymi. Gdyby spojrzeć na Mszę świętą inaczej – jak na największą, najlepszą ucztę, na której Bóg – Gospodarz karmi wszystkich głodnych, poi spragnionych, pociesza strapionych, podnosi upadłych na duchu? Uczta, której uczestnicy są wyjątkowymi gośćmi, wyczekanymi, wytęsknionymi. Czy taka Eucharystia nie pociąga bardziej? Taka właśnie jest.

W poszukiwaniu źródła

Niezależnie od tego, ile mamy lat – czy sami jeszcze należymy do kategorii młodzieży czy może mamy kogoś bliskiego w tym wieku (rodzeństwo, dziecko, siostrzeńca, przyjaciela), warto napisać, że rekolekcje dla młodzieży są szansą. Może we własnej parafii czujemy się zniechęceni, a zmusza do chodzenia do Kościoła, chociaż sama z miłością Boga ma niewiele wspólnego. To szansa doświadczenia czegoś nowego, co w Kościele powinno być normalnością, a niestety nie jest. To możliwość znalezienia źródła życia. Każdy z nas ma pragnienie miłości – kochania i bycia kochanym, nawet jeśli nie umiemy kochać, tęsknimy za miłością. Każdy z nas chce wiedzieć, że dla kogoś jest ważny. Gdy tak nie jest, nosimy w sobie głód uznania, który zaspokajamy w przeróżny sposób, często głupi.

Odkryć smak życia
Rekolekcje „Głodnych Nakarmić” to spotkanie z Eucharystią od kuchni. W czasie Wielkiego Postu, kiedy kościół zachęca do pokuty i umartwienia, my chcemy zaprosić Was na kulinarne show.
Wszyscy, którzy spragnieni i głodni jesteście - czujcie się zaproszeni. Wszyscy, którzy macie już dość codziennego, nudnego jadłospisu - czujcie się zaproszeni. Wszyscy, którzy chcecie skosztować wykwintnych duchowych rarytasów - czujcie się zaproszeni.

Ucztę zaczynamy w piątek 26.02.2016 r. kolacją o godz. 18.00. Zakończenie spotkania w niedzielę 28.02.2016r o godz. 15.00. Wszystko w renomowanym lokalu w Dobrym Mieście – Źródło Jakuba.

Przyjedź, a odkryjesz prawdziwy smak życia.
*Gość specjalny spotkania – MasterChef Duch Święty
Wiek minimalny – 15 lat.
Zgłoszenia: tel. 694 20 31 00, warmia.odnowa.org
Koszt 40 zł.
Warto.


AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska