Doładować duchowy akumulator

2016-01-29 12:00:00(ost. akt: 2016-02-24 10:04:29)
Rekolekcje ewangelizacyjne to chwila wytchnienia od codziennych obowiązków

Rekolekcje ewangelizacyjne to chwila wytchnienia od codziennych obowiązków

Autor zdjęcia: pixabay.com

Spragniony życia pełnią? Stęskniony za miłością? W niedzielę 31 stycznia w parafii św. Maksymiliana w Olsztynie rozpoczną się rekolekcje ewangelizacyjne. Początek o godz. 17.00.
Powoli kończy się karnawał i zanim wejdziemy w wielkopostne rozważania, mamy propozycję dla wszystkich pragnących pogłębienia relacji z Bogiem czy uporządkowania razem z Nim różnych spraw w swoim życiu. Polecamy rekolekcje ewangelizacyjne , zwane też Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Tym razem rekolekcje odbędą się w parafii św. Maksymiliana w Olsztynie (kościół przy Dworcu PKP/PKS). Cykl kilku cotygodniowych spotkań jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na kilkudniowy wyjazd do ośrodka rekolekcyjnego.

Bóg jest w codzienności
Przytłoczeni obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi często narzekamy, że Bóg nas zostawił, że przeoczył ważne dla nas sprawy. Może nie zareagował, gdy stało się coś złego albo nie dał nam czegoś, o co długo prosiliśmy w modlitwie. Bóg dał nam wolną wolę i szanując ją, daje dam propozycję spotkania z Nim na rekolekcjach. To zaproszenie. Bóg chce się spotkać z nami takimi, jakimi jesteśmy teraz. Nie musimy czekać, aż poukładamy życie, staniemy się idealni, bezgrzeszni, przykładni, zawsze wierni i nigdy nie mający wątpliwości. Jeśli masz jakąś trudność czy wątpliwości – jesteś zaproszony na rekolekcje. Jeśli nie wszystko w Twoim życiu ułożyło się „po Twojej myśli” – to także propozycja dla Ciebie. Bóg zaprasza każdego. Nawet jeśli miałbyś zobaczyć jedynie to, że w Twojej codzienności nigdy nie jesteś zupełnie sam – warto przyjść.
Zmiana? Po co mi zmiana!
Rekolekcje Odnowy już w nazwie zakładają odnowienie czegoś, zmianę czegoś. Może odnowienie naszego spojrzenia na siebie albo na Boga, może odnowienie naszej wiary albo dodania odrobiny entuzjazmu do naszego życia. Tylko Bóg wie, jakiej odnowy wymaga Twoja sytuacja. Zajmie się tym, jeśli Mu pozwolisz. Tylko czy masz chociaż trochę odwagi, by zaryzykować?

AW

Przyjdź!
Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego, Olsztyn, ul. Dworcowa 1B, niedziela, 31 stycznia 2016 r.
Godz. 16.00. – msza święta
Godz. 17.00. –katecheza
Kolejne spotkania w kolejne niedziele.

Wstęp bezpłatny

Źródło: Gazeta Olsztyńska