Duchowa propozycja na Wielki Post

2016-02-27 10:38:37(ost. akt: 2016-02-27 10:45:59)
REO to propozycja oderwania się od codziennego zamieszania i zabiegania i pozwolenia Bogu działać.

REO to propozycja oderwania się od codziennego zamieszania i zabiegania i pozwolenia Bogu działać.

Autor zdjęcia: pixabay.com

Trwa Wielki Post. Wielu z nas podejmuje postanowienia. To dobry czas na skorzystanie z nietypowych rekolekcji . Studentom polecamy REO przy akademickim kościele św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie. Początek już w niedzielę 28 lutego o godz. 19.00.
Akademicka Wspólnota „Soli Deo Omnia” po raz kolejny zaprasza na organizowane przez siebie Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego (REO). Rekolekcje nietypowe, bo współprowadzone przez ludzi młodych oraz skierowane głównie do studentów i osób w wieku zbliżonym do studenckiego. To kolejna edycja REO. Wspólnota takie rekolekcje prowadzi od 1991 roku. Każdego roku uczestniczy w nich kilkadziesiąt osób.

Rekolekcje, które zmieniają WSZYSTKO

Czy można żyć „bardziej”? Kochać mocniej? Jaki sens ma życie? Co wybrać w życiu? Czy ja Boga w ogóle coś obchodzę? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać, uczestnicząc w rekolekcjach ewangelizacyjnych. Studia są czasem szczególnym: pojawia się wiele pytań związanych z tym, co dalej w życiu. Nawiązujemy różne relacje, mamy przeróżne doświadczenia. REO jest konkretną odpowiedzią na nasze zmagania, wątpliwości, wahania, problemy. To propozycja nawiązania relacji z Bogiem, który kocha bezwarunkowo. Zaproszenie, bo do żadnej relacji nikogo zmusić nie można. Ci, którzy kiedykolwiek uczestniczyli w REO, zgodnie stwierdzają, że jest to coś, co nie tylko wiele w życiu zmienia: postrzeganie siebie, Boga i ludzi. REO zmienia wszystko na lepsze. To spotkanie z Kimś, kto jest w stanie suchą pustynię naszych serc zamienić w życiodajną oazę. Z kimś, dla kogo nie ma rzeczy niemożliwych. To doświadczenie tego, że Bóg faktycznie jest, a nie tylko stworzył ten świat.

Postanowienia wielkopostne
Niezależnie od tego, czy cokolwiek w tym roku postanowiliśmy wcześniej zmienić na lepsze czy nie – niech decyzja uczestnictwa w REO będzie tym małym krokiem dobrej zmiany i dania sobie i Bogu szansy działania. Przyjdź w niedzielę 28 lutego do domu parafialnego przy kościele św. Franciszka z Asyżu (ul. Dybowskiego). Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny. Nawet jeśli to będzie na razie jedyne postanowienie, którego dotrzymasz.

AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Daniel Stępień #1959106 21 mar 2016 19:15

    Właśnie skończyłem oglądać Deadpoola i nie wiem co o tym myśleć. Oglądało się bardzo przyjemnie ale czegoś mi w nim brakuje.. A Wy co myślicie? http://twoje-filmy.pl/movie/ lSx5PqPayWRiHEpE

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Daniel Stępień #1957789 19 mar 2016 19:51

    Oglądaliście już Zjawę? Ja właśnie obejrzałem na http://twoje-filmy.pl/movie/iQldL2K9UNrw l0HL i zdecydowanie polecam! :)

    odpowiedz na ten komentarz