Ostatnie wolne miejsca w projekcie o Camino de Santiago!

2016-08-11 09:43:10(ost. akt: 2016-08-30 10:25:19)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Fascynujesz się Camino de Santiago? Zastanawiasz się nad pielgrzymką szlakami św. Jakuba? Chciałbyś się przy okazji bezpłatnie nauczyć hiszpańskiego, zaangażować społecznie? Weź udział w projekcie!
O projekcie dla mieszkańców Olsztyna zainteresowanych szlakami św. Jakuba opowiada Michał Ptak z Fundacji Idź Dalej.


- Skąd pomysł na projekt?

- Pomysł zrodził się w trakcie spotkań w Centrum Jakubowym, które nasza Fundacja Idź Dalej prowadzi od stycznia 2015 r. Zauważyliśmy, że w Olsztynie i okolicach mieszka sporo osób, które interesują się Camino de Santiago, część z nich była już w Composteli, inni dopiero się przymierzają do wyruszenia w drogę, ale są też tacy, którzy po prostu interesują się drogami św. Jakuba i Hiszpanią. Niestety, nie ma w Olsztynie środowiska, które skupiałoby pielgrzymów jakubowych. Dlatego też w naszym projekcie chcielibyśmy przygotować grupę osób do stworzenia Bractwa św. Jakuba, aby Olsztyn - jak na miasto jakubowe przystało - miał swoich promotorów szlaków jakubowych.

- Do kogo Wasz projekt jest skierowany?

- Udział w projekcie mogą wziąć wszyscy pełnoletni mieszkańcy Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, którzy są zainteresowani szlakiem jakubowym, nie tylko tym w Hiszpanii bądź Portugalii, ale przede wszystkim lokalnym odcinkiem tzw. Camino Polaco. Wystarczy wypełnić ankietę motywacyjną dostępną na naszej stronie i wyrazić chęć zaangażowania się w działania jakubowe w Olsztynie.
Wiemy, że wśród olsztynian jest wiele osób, które myślą o wyprawie po Camino de Santiago - serdecznie zapraszamy do naszego projektu takie właśnie osoby, gdyż oferujemy różne formy zaangażowania - mniej aktywne, jak: uczestnictwo w cyklu prelekcji caminowych, po bardziej wymagające: stworzenie grupy liderów i promotorów Szlaku św. Jakuba, wyjazd na wizytę studyjną czy też wyprawa lokalnym odcinkiem Camino.

- Dlaczego warto wziąć udział?

- Przede wszystkim dlatego, że projekt społeczny to niesamowita przygoda! W ramach naszych działań można: uczyć się języka hiszpańskiego, wziąć udział warsztatach liderskich, odwiedzić Toruń i poznać tamtejsze środowisko jakubowe, uczestniczyć w spotkaniach z pielgrzymami, którzy pokonali już szlak jakubowy, a także współtworzyć lokalne spotkania edukacyjne. A wszystko zupełnie bezpłatnie. Wystarczy odrobina chęci, otwartość na nowe doświadczenia i pragnienie bliższego poznania Camino de Santiago.

- Do kiedy można się zgłaszać?

- Zachęcamy, by ankiety wysyłać jak najszybciej, bo jesteśmy już w ostatnim etapie rekrutacji, ale wciąż mamy kilka wolnych miejsc. Do 15.08.2016 zbieramy jeszcze zgłoszenia, a spotkanie z uczestnikami planujemy na sobotę, 20 sierpnia w Centrum św. Jakuba w Olsztynie. Ankietę można pobrać z naszej strony:


Projekt "Szlak Jakubowy - europejskie dziedzictwo u progu Twojego domu" jest realizowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.