Spotkania rekolekcyjne w sercu miasta

2016-09-25 14:36:06(ost. akt: 2016-09-25 14:49:40)
Rekolekcje ewangelizacyjne są bezpłatne i otwarte dla każdego, kto ukończył 18 lat.

Rekolekcje ewangelizacyjne są bezpłatne i otwarte dla każdego, kto ukończył 18 lat.

Autor zdjęcia: pixaba.,com

Wszystkich zainteresowanych reaktywacją swojego życia, zniechęconych modlitwą, wątpiących, zmęczonych – zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne w centrum Olsztyna. Początek 3 października mszą świętą o godz. 18.00.
Rekolekcje, które są szansą

Nie lubimy pouczania. Rekolekcje kojarzą nam się najczęściej z nudnymi, długimi kazaniami, które rzadko dotyczą bezpośrednio naszego życia. Niejednokrotnie mamy wrażenie, że kaznodzieja jest zupełnie oderwany od rzeczywistości, a skoncentrowany na wytykaniu grzechów, najlepiej mądrym, pełnym teologicznych wtrąceń językiem. REO są zupełnie inną propozycją – skierowaną osobiście do nas, współprowadzoną przez świeckich bardzo podobnych do nas. Tutaj nie ma lepszych i gorszych., bardziej zaawansowanych duchowo i mniej. Bóg nie jest dostępny tylko na wybranych i idealnych. Spotkania rekolekcje prowadzi wspólnota „Kanaan” z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa przy wsparciu księży.
Rekolekcje odnowy życia chrześcijańskiego to zaproszenie do relacji z Bogiem. To wołanie, by Bóg zrobił coś z naszym życiem, by pomógł nam je poukładać, uzdolnił do kochania siebie i innych. To zderzenie z tym, że Bóg kocha za darmo, a nie za spełnienie odpowiedniej liczby dobrych uczynków. Cykl cotygodniowych spotkań nie wymaga od nas brania urlopu ani organizowania wyjazdu, jedynie zaplanowania tego w tygodniowym grafiku, tak, jak planujemy aerobic, basen, siłownię czy spotkania z przyjaciółmi.

Spotkania, które przybliżają

Aby przyjść na spotkania, nie musisz mieć żadnego doświadczenia wspólnoty, ruchu, rekolekcji, spotkań z duchowości. Nie musisz znać nauczania Kościoła ani być zaangażowany w życie parafii. Wystarczy jedynie odwaga i przyjście. Po prostu. Z Twoją historią życia, może ze zniechęceniem wiarą i Kościołem. Spotkania są szansą na nową jakość życia. Bóg nie wprosi się w Twoje życie i sprawy bez Twojej zgody. Może te rekolekcje przybliżą Ci trochę Boga – pokażą, jaki jest i jak Mu na Tobie zależy. Nikt nie będzie Ciebie do niczego zmuszał, manipulował Tobą. Spotkania są dla mężczyzn i kobiet. Może masz kogoś, komu możesz je zaproponować, jeśli sam uważasz, że nie potrzebujesz.
W poniedziałek 3 października o godz.18.00. w kościele NSPJ (ul. Mickiewicza) może zacznie się dla Ciebie coś nowego.
Warto zaryzykować.

AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska