Tydzień Małżeństwa w Olsztynie

2018-01-20 09:19:47(ost. akt: 2018-01-20 09:35:13)
Przedstawiciele organizatorów Tygodnia Małżeńskiego serdecznie zapraszają do zapisów na wybrane spotkania

Przedstawiciele organizatorów Tygodnia Małżeńskiego serdecznie zapraszają do zapisów na wybrane spotkania

Autor zdjęcia: Materiały Civitas Christiana

Kiedyś był piękny ślub, ale czujecie, że relacja trochę spowszedniała. Mimo że ciągle jesteście dla siebie ważni. A może spędzić trochę czasu tylko we dwoje? Polecamy ciekawe spotkania 7-13 lutego w ramach Tygodnia Małżeństwa!
Tydzień Małżeństwa to inicjatywa międzynarodowa prowadzona od 1997 r., promująca więź kobiety i mężczyzny. Odbywa się równolegle w 22 krajach, zawsze w tym samym terminie: 7-14 lutego. W 2018 roku będzie organizowany po raz czwarty w Polsce w 12 miastach, a po raz pierwszy w Olsztynie w dniach 7-13 lutego 2018 r. Organizatorami są Civitas Christiana - Oddział w Olsztynie oraz wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warmińskiej.

Ideą projektu Tydzień Małżeństwa jest czas dla dwojga – najbliższych sobie osób, którym codzienność może trochę zatarła intensywność najpiękniejszych relacji. Zabieganie, zapracowanie, codzienna rutyna, czas dzielony, gdy pojawiają się dzieci – wiele czynników sprawia, że kiedyś sobie bardzo bliscy, każda dnia oddalają się od siebie i coraz mniej rozumieją.
Celem inicjatywy jest propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. Promocja instytucji małżeństwa realizuje się w czterech obszarach: duchowym, kulturalnym, edukacyjnym i rekreacyjnym.

Na część wydarzeń wymagana jest rejestracja, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja udziału następuje przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie http://olsztynski.civitaschristiana.pl/

Małżonków czekają takie spotkania, jak:
- sesja fotograficzna „Jacy byliśmy wczoraj, jacy jesteśmy dziś”?
- „Bo do tanga trzeba dwojga” – zajęcia taneczne
- psychologia miłości – o namiętności, intymności i zaangażowaniu
- randka w kinie – Przez śmiech do lepszego małżeństwa
- spotkanie małżeńskie „Jedność serc, dusz i ciał”
- randka małżeńska
- warsztaty psychologiczne: Bigos małżeński, Jak się dogadać?

Psychologia miłości – o namiętności, intymności i zaangażowaniu to warsztat, na którym małżonkowie będą poszukiwać odpowiedzi na pytania: W jakiej fazie rozwoju jest ich związek? W jakiej kondycji są kluczowe komponenty miłości takie jak namiętność, intymność i zaangażowanie w małżeństwie? Co zrobić, aby na każdym etapie życia związek dawał poczucie satysfakcji? Jak się uchronić przed pustym związkiem, który grozi rozpadem małżeństwa? Warsztat poprowadzi Wioletta Przybyszewska.
Sesja fotograficzna ,,Jacy byliśmy wczoraj jacy jesteśmy dziś?” to propozycja, aby pobyć razem, popatrzeć sobie w oczy i uwiecznić swoją miłość na fotografii. Zdjęcia wykona Ewelina Kowalczyk. Spotkanie małżeńskie ,,Jedność serc, dusz i ciał!” poprowadzą Anna i Marek Rokita. „Bo do tanga trzeba dwojga…” to będzie pasjonująca przygoda w rytmach tanga, którą poprowadzą profesjonalni tancerze szkoły tańca. Zajęcia taneczne, dzięki którym dowiesz, się jak być mężczyzną, kobietą, parą w tangu; jak kształtują się nasze role w tańcu i w życiu; jak istotne jest znaczenie świadomości ciała, kontaktu, wzajemnego wsłuchiwania się w siebie; jak współpracować, a nie walczyć w związku. Po zajęciach nie zostaniesz od razu mistrzem parkietu, ale na pewno nawiążesz pełniejsze porozumienie pozawerbalne z żoną/mężem.
Poza tym – wspólne randki, propozycja udziału w mszy świętej z odnowieniem przysięgi małżeńskiej. Już 7-13 lutego Olsztyn stanie się miastem małżonków.

Warto skorzystać z propozycji.
Wiara.wm.pl, które objęło wydarzenie swoim patronatem. Poniżej zamieszczamy program

AW

Tydzień Małżeństwa w OlsztynieŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dupek #2423028 | 83.31.*.* 21 sty 2018 19:06

  a podobno posłanka ARENT przeprowadzi wykład na temat długowieczności miłości, małżeństw, alkoholizmu i narkomanii dzieci.... BRAWO PIS

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. 666 #2422817 | 89.228.*.* 21 sty 2018 12:21

  Kawalerowie w sukienkach są największymi specjalistami w dziedzinie małżeństwa...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. G. #2422599 | 46.215.*.* 20 sty 2018 22:12

   A co ten czarny tak na prawdę wie o małżeństwie ? Na kolędzie przeszedł ksiądz z kapituły Warmińskiej.. i owszem zaśpiewał itd.... dzieciom się podobało. Ale zachowywał się jak szlachcic w domu gospodarza, teatralne gesty, teksty i sztuczne zagrywki.. Mowa ciała zdecydowanie pokazywała że jest 3 metry nad "ciemnym tłumem".. Jak go zobaczę w następnym roku nie wpuszczę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)