Rekolekcje w centrum Olsztyna

2018-02-24 13:17:47(ost. akt: 2018-02-26 14:19:12)
Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia są propozycją dla każdego, niezależnie od zaangażowania religijnego.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia są propozycją dla każdego, niezależnie od zaangażowania religijnego.

Szukasz propozycji nie tylko na Wielki Post? Tęsknisz za obecnością Boga? Twoja wiara przygasa? Nie wiesz już, co jest w życiu naprawdę ważne? Skorzystaj z Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy Życia. Początek w poniedziałek 5 marca
Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego (REO) są jedną z wielu propozycji Kościoła. Nie trzeba mieć żadnego „doświadczenia” bycia w jakimś ruchu czy wspólnocie. Nie jest sprawdzana wiedza na temat Pisma Świętego ani stan wiary. To propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat. Nie ma górnej granicy wiekowej. Wystarczy chęć i otwartość na poznanie Boga i siebie. Wystarczy podjąć decyzję.

A jeśli nie chcemy odnowy?

W REO uczestniczyłam 12 lat temu. Nie miałam pojęcia, co to jest. Nie chciałam żadnego „odnawiania”. Nie znałam innych rekolekcji, poza rekolekcjami wielkopostnymi czy adwentowymi, na które zresztą nie zawsze chodziłam. Nie oczekiwałam niczego od życia, a tym bardziej od Kościoła. Wiedziałam o Bogu, ale modliłam się rzadko. Miałam do Niego żal. Zobaczyłam plakat, chciałam sprawdzić, co to jest. Nie wyrzucili mnie. Nikt nie próbował mnie zmieniać. Nikt nie oceniał, nie namawiał do niczego. Ale doświadczyłam czegoś, co wywróciło moje życie do góry nogami – doświadczyłam tego, że Bóg kocha. Mnie. Mimo że daleko mi do ideału chrześcijanki. REO to spotkanie z Miłością, która przebacza, przygarnia, wskazuje, co zmienić, jak zacząć „od nowa”. To spotkanie z Bogiem, który nikogo nie przekreśla, dla którego nic jest stracone, zbyt skomplikowane, za trudne. Który daje nam tyle czasu, ile potrzebujemy i niczego nie przyspiesza.

Warto dać sobie ten czas

Każdy z nas jest inny, niepowtarzalny. Mamy różne doświadczenia, historie życia, inaczej reagujemy. Są jednak sfery, które nas łączą – wśród nich jest potrzeba miłości, bycia kochanym bezwarunkowo. Chcemy być dla kogoś ważni. Rekolekcje ewangelizacyjne przypominają – jest Bóg, który marzył o Tobie. Stwórca, który pragnął tego, byś żył. Nikt z nas nie jest przypadkiem. Nawet jeśli Twoje życie odbiega od Twoich planów, nie było takie, jakbyś chciał, jeśli są rany, które ciągle bolą - Bóg zawsze był z Tobą. On nie widzi anonimowego tłumu – On widzi Ciebie. Zna Ciebie od poczęcia. Chce żebyś był szczęśliwy.

Rekolekcje odbędą się w centrum Olsztyna, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Mickiewicza 10). Pierwsze spotkanie w poniedziałek 5 marca o godz. 18.00. To cykl kilku poniedziałkowych spotkań, na które warto znaleźć czas w grafiku licznych zajęć. Tak o REO mówi Sabina Ropiak, liderka wspólnoty Kanaan, organizatorka rekolekcji – W czasie REO nie zmienia się nic zewnętrznie, ale Pan Bóg na tyle odnawia człowieka wewnątrz, że wszystko staje się inne, lepsze. REO to nie tylko nawiązanie relacji z Bogiem, ale początek bliskiej przyjaźni. Ta relacja przynosi ogromną radość i pokój wewnętrzny, co jest obecnie bardzo ważne w rozchwianym, hałaśliwym świecie. W czasie tych rekolekcji człowiek odnajduje sens życia. Dostrzega pełnię człowieczeństwa, widzi, jak wielkim dziełem Boga jest nie tylko każdy człowiek, ale właśnie on. Nie ma już uczucia osamotnienia, bo uczestnik rekolekcji widzi, że nigdy tak naprawdę nie był, nie jest i nie będzie sam. Odkrywa godność dziecka Bożego. W takim znaczeniu REO naprawdę wszystko zmienia – dopowiada Sabina.

Nie musisz być duchowym herosem, by skorzystać z tych rekolekcji. Nie jest to propozycja dla ludzi idealnych, którzy nie przeżywają wątpliwości czy trudności. Jeśli masz problemy z modlitwą, nie wierzysz, że Bóg jest w Twoim życiu obecny – jesteś zaproszony na te rekolekcje. Niczego nie stracisz. Zachęć przyjaciół, może któryś z nich tego potrzebuje. Zapraszamy w poniedziałek 5 marca. Wstęp wolny.

Anna Wysocka

Dlaczego warto?


Przed tym jak spotkałam Jezusa żywego moje życie było pełne smutku, umartwienia, niecierpliwości, złości i egoizmu. Całe moje życie było chaotyczne i nerwowe. Byłam skupiona na tym, czego nie posiadam, co utraciłam i przez to nie umiałam sobie poradzić ze wszechobecnym stresem i złością. Czułam się też bardzo samotna. Chciałam mieć swoje życie pod całkowitą kontrolą, a tak naprawdę nie panowałam nad nim. Cierpiała na tym przede wszystkim moja rodzina - mój mąż i moi synowie.

Na szczęście pewnego dnia spotkałam panią Basię, która jako lekarstwo na moje smutne i puste życie zaproponowała mi udział w rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym. Później okazało się, że w naszej parafii organizowane są takie rekolekcje.

Od pierwszego dnia rekolekcji Jezus zaczął zmieniać moje życie. Spowodował, że ze smutnej i wypalonej matki, żony i córki stałam się pełną życia i radości osobą. To spotkany podczas rekolekcji Jezus Chrystus dotkną mojego serca uspokajając je, ze spienionych nerwami fal mojego życia uczynił gładką i spokojną taflę. Jezus przyszedł do mnie ze swoją miłością i spokojem. Zdałam sobie sprawę, że tylko On – Jezus Chrystus - jest jedynym panem mojego życia i to On nim kieruje wg swojego doskonałego planu dla mnie. Dziś codziennie oddaję Mu swoje życie, a On zmienia moje życie, otwiera także na swoje działanie moje dzieci i męża. Zamiast w nerwach wyrzucać, jak mi źle i trudno, pokornie proszę Jezusa, aby zajął się moimi sprawami, a On to robi w każdej chwili. Dziś dzięki spotkaniu z żywym Jezusem prawdziwie doceniam moje życie, każdą jego chwilę, to że żyję w wolnym kraju, moje dzieci są zdrowe, mam co jeść i gdzie spać. Każdego dnia czuję nieustającą miłość i namacalną opiekę Jezusa nad moim życiem. Od rekolekcji przestałam czuć się też samotna.Dziękuję za to, że mój Pan i Zbawiciel zaprosił mnie na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, bo dzięki temu dziś żyję.

Jeśli jesteś smutny, smutna, a może samotna, jeśli czujesz, że Twoje życie wymyka Ci się spod kontroli. Czujesz, że upadłeś i nie wiesz, jak wstać? Jeśli nie wiesz, co masz zrobić w trudnej sytuacji, w której teraz jesteś? Ja znam rozwiązanie Twoich problemów. Przyjdź na rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym, a gwarantuję, że Jezus zmieni Twoje życie, tak samo, jak zmienił moje. Bo gdy Jezus będzie na pierwszym miejscu Twojego życia, wszystko się ułoży.
Świadectwo Aleksandry:

REO 2018

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Roma #2449668 | 46.215.*.* 27 lut 2018 21:31

    Zawsze ufają Bozemu Miłosierdziu i modlitwie. Wykorzystaj chwile i módl się jak umiesz swoimi słowami. Rozmawiaj z Jezusem ciepło i serdecznie. Pamiętaj nigdy nie będziesz samotny czy bezradny. Naucz się dziękować za wszystko. Bóg czuwa nad Tobą i zawsze pomaga tylko mu zaufaj. On jest miłością i spokojem.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz