Szósta edycja „…by Świat usłyszał”

2018-05-26 20:56:41(ost. akt: 2018-05-26 21:21:06)
V koncert ewangelizacyjny w Ostródzie w 2017 r. z udziałem Gospel Rain. 

V koncert ewangelizacyjny w Ostródzie w 2017 r. z udziałem Gospel Rain. 

Autor zdjęcia: Adrian Lewicki

Nasz patronat\\\ Ostródzkie Stowarzyszenie „…by Świat usłyszał” organizuje po raz szósty koncert ewangelizacyjny. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 27 maja o godz. 17.00. w ostródzkim amfiteatrze. Każdego roku koncert skupia fanów muzyki chrześcijańskiej w różnym wieku.
Ostródzkie koncerty „…by Świat usłyszał” to już tradycja. Organizatorzy pokazują, że można głosić Ewangelię przez muzykę, słowo, świadectwo, jednocześnie angażując lokalną społeczność. Koncerty są poprzedzone warsztatami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Do tej pory razem z mieszkańcami Ostródy i okolic wystąpili: Mocni w wierze, dwukrotnie Gospel Rain, New Life M, Deus Meus. Swoim świadectwem na żywo podzielili się m.in. Przemysław Babiarz, Radosław Pazura, Adam Woronowicz. W tym roku Stowarzyszenie postanowiło zmienić formułę – zamiast koncertu odbędzie się festiwal. Dotychczas na deskach ostródzkiego amfiteatru gościły jeden zespół. Tym razem będzie aż trzech artystów: Siewcy Lednicy, Pax i Play&Pray. Każdy ma swoją nietuzinkową formę przekazu, ale łączy ich zaangażowanie w ewangelizację.

Koncert poprowadzi Grzegorz Kasjaniuk – olsztyński dziennikarz, publicysta i ewangelizator. Związany z Polskim Radiem Olsztyn S.A, Radiem Profeto, autor publikacji „GIETRZWAŁD. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.

Warsztaty dla dzieci w tym roku prowadzą Siewcy Lednicy, zespół znany ze spotkań na polach lednickich. To oni animują śpiewem i muzyką wydarzenie, które skupia wokół siebie tysiące młodych ludzi nie tylko z Polski ale i z całego świata. Inspiracją dla ich muzyki i tekstów są Pismo Święte oraz słowa św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich.

Kolejny wykonawca, PAX, a właściwie Michał Bukowski to dwudziestojednoletni młody raper i profilaktyk, który zawsze chętnie dzieli się swoim życiem z innymi.

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych prowadzi zespół PLAY&PRAY, wybrany Debiutem Roku 2017 w ramach 7 edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy na scenie warszawskiego Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”. Ich muzyka to fuzja wielu gatunków nowoczesnej muzyki rozrywkowej z autorskimi tekstami, inspirowanymi Słowem Bożym.

Organizatorami warsztatów są Stowarzyszenie „…by Świat usłyszał” oraz Centrum Kultury w Ostródzie.

Uczestnicy warsztatów razem z zespołami wystąpią na scenie. Koncert jest otwarty dla wszystkich. Początek o godz. 17.00.

Poprzednie edycje koncertu, który odbywa się od 2013 r. pokazały, że jest to wieczór pełen dobrej muzyki, entuzjazmu wiary i budujących świadectw różnych dróg do Boga. To również czas dobrej zabawy i wspólnej modlitwy. Warto przybyć. Niech świat usłyszy Dobrą Nowinę.

KONCERT:
17:00 – 17:50 Siewcy Lednicy
18:00 – 18:50 Pax
19:00 – 20:15 Play&Pray  z uczestnikami warsztatów


AW

Źródło: Gazeta Olsztyńska