Dla mnie umarł Jezus. A co dla ciebie zrobił Mahomet?

2018-11-01 07:52:42(ost. akt: 2018-11-01 07:55:38)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Jest w tym coś niezwykłego, coś co nam Europejczykom jest coraz trudniej zrozumieć. Nie tylko w Holandii czy w Niemczech, ale też i w Polsce. Tym czymś jest fakt, że na świecie nadal są ludzie gotowi umrzeć za swoją wiarę.
Dokładnie za wiarę w Boga. Bo to, że gotowych zginać za Allaha jest wielu, to wiemy. Co ciekawe chrześcijanka, która była gotowa umrzeć za wiarę, żyje w Pakistanie, kraju muzułmańskim.

To nie była wiadomość dnia, ale uniewinnie Asi Bibi odnotowały wszystkie ważne media europejskie. Kim jest Asia Bibi? To katoliczka z muzułmańskiego Pakistanu (islam wyznaje tam 98% mieszkańców). Jej gehenna zaczęła się w 2009 roku. Kobieta pracowała na polu z muzułmańskimi sąsiadkami. Spagniona napiła sie wody ze studni. Wtedy niektóre z jej towarzyszek uznały, że przez to woda stała się „nieczysta”. I, żeby stała się zdatna do picia, to Asia musi przejść na islam. W odpowiedzi Asia Bibi zapytała: „Dla mnie umarł Jezus. A co dla ciebie zrobił Mahomet?"

I to zaprowadziło ją przed tamtejszy sąd, który uznał to zdanie za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi. I zgodnie z prawem uchwalonym w 1986 roku skazał ją w 2010 roku na śmierć.
Asia Bibi przesiedziała w celi śmierci 8 lat. I nie wyrzekła sie swojej wiary. W środę Sąd Najwyższy Pakistanu dość niespodziewanie ją uniewinnił. To jednak nie kończy jej gehenny. Islamscy ekstremiści zagrozili, że ja zabiją. Dlatego razem z rodziną będzie musiała wyjechać ze swojej ojczyzny. Gościnę zapronowały jej Hiszpania i dość niespodziewanie Francja.

Tak historia nie ma jednak swojego happy endu. W obronie Asi swojego czasu stanęło dwóch ważnych pakistańskich polityków. Obu zamordowano. Teraz grozi to sędziemu, który przewodniczył rozprawie...

Igor HrywnaKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dziadek #2616487 | 46.230.*.* 5 lis 2018 08:51

  zabawne jest to robienie z siebie niewiniątek, któremu tak lubią ulegać chrześcijanie... inni źli i podli a oni szlachetni i pokrzywdzeni... Skazywaliście bez mrugnięcia okiem na zagładę całe ludy, które miały czelność odmówić przyjęcia waszej wiary... a teraz płaczecie, że wam się krzywda dzieje? Niesprawiedliwość?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Aga memnon #2614878 | 79.124.*.* 1 lis 2018 18:14

  wszystkie religie to mistyfikacja dla ciemnego ludu , który wszystko łyka jak pelikan a kler cieszy się i kasę liczy - każda religia to największa pralnia brudnych pieniędzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 3. alekss #2614621 | 83.9.*.* 1 lis 2018 09:22

  wniosek -religia to zło. KAŻDA religia

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)