Rekolekcje ewangelizacyjne w centrum Olsztyna

2019-01-30 11:48:15(ost. akt: 2019-01-30 13:04:52)
REO daje możliwość rozpoczęcia "od nowa".

REO daje możliwość rozpoczęcia "od nowa".

Autor zdjęcia: sxc.hu

Poszukujesz sensu życia? Określasz siebie raczej jako kogoś poszukującego niż wierzącego? Potrzebujesz doświadczenia, że Bóg naprawdę jest?Już 4 lutego (poniedziałek) rozpoczną się w Olsztynie kolejne Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Od wielu lat prowadzą je różne wspólnoty katolickie
Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy Życia Chrześcijańskiego (zwane w skrócie REO), chociaż z nazwy brzmią górnolotnie i skomplikowanie, dedykowane są osobom dorosłym, które stawiają pytania: o sens, o obecność Boga w ich życiu i różnych doświadczeniach, o to, czy naprawdę Bóg ich kocha. Polecane są osobom zapracowanym, zabieganym, niespokojnym, przeżywającym trudności w wierze czy zmagającym się z wątpliwościami. Mogą stanowić także przygotowanie do sakramentu bierzmowania osób dorosłych.

Chociaż organizowane są przez katolickie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i prowadzone przez świeckich, nie są wyłącznie dla osób zaangażowanych religijnie. Do niczego nie zobowiązują. Każdego roku korzysta z nich wiele osób - w parafiach lub w ośrodkach rekolekcyjnych. Liczne świadectwa uczestników są dowodem, jak ważne i potrzebne są takie rekolekcje. Nie jest na nich sprawdzana wiedza religijna. Jak mówią uczestnicy - doświadczenia REO nie da się do końca opisać, mimo prób. Warto spróbować samemu.

Najbliższe rekolekcje rozpoczną się w Olsztynie w poniedziałek 4 lutego 2019 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Mickiewicza 10). Początek o godz. 18.00.

Poniżej jedno ze swiadectw z poprzednich rekolekcji:


REO 2019