Pierwsza taka uroczystość od prawie trzech wieków. Elbląg ma nowego biskupa [ZDJĘCIA]

2019-04-06 20:04:55(ost. akt: 2019-04-06 20:49:55)
Obrzędom przewodniczył główny szafarz święceń: bp Jacek Jezierski - biskup elbląski

Obrzędom przewodniczył główny szafarz święceń: bp Jacek Jezierski - biskup elbląski

Autor zdjęcia: Marek Lewandowski

Ostatnia taka uroczystość miała miejsce ponad 270 lat temu. Dzisiaj (6 kwietnia), po raz drugi w dziejach miasta, w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbyło się święcenie biskupie. Przyjął je ks. doktor Wojciech Skibicki.
Głównym szafarzem święceń był bp Jacek Jezierski - biskup elbląski, współszafarzami: abp Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce oraz abp Józef Górzyński - arcybiskup metropolita warmiński.

Biskup Nominat złożył przyrzeczenie, odpowiadając m.in. na pytania: „Czy chcesz wiernie i nieustannie głosić Ewangelię Chrystusa?” oraz „Czy chcesz wiernie okazywać posłuszeństwo następcy świętego Piotra?”.

W uroczystości wzięli udział nie tylko duchowni, ale i przedstawiciele władz świeckich, m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Listy gratulacyjne przysłali prezydent Andrzej Duda i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO #2710837 | 188.147.*.* 6 kwi 2019 22:48

    Księże Biskupie!

    odpowiedz na ten komentarz

  2. marek #2710744 | 176.97.*.* 6 kwi 2019 20:44

    Tak się zastanawiam. Po co w Kościele jest aż tyle stanowisk do krzewienia wiary? Wikary,proboszcz, dziekan, biskup, arcybiskup, kardynał prymas, noncjusz, papież. Jezus był jeden i miał uczniów. Wszyscy byli równie. A teraz purpura i złoto. Czy taką wiarę rozgłaszał Jezus?

    odpowiedz na ten komentarz