Lekcja o Funduszach Europejskich VI
2021-09-01 12:05:30(ost. akt: 2021-09-01 12:19:11)
Wystartowała szósta edycja akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej. Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.
W projekcie mogą wziąć udział szkoły z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
Nauka przez zabawę
Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” jest poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzą się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznają możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego.
- Ponad 16 lat Polski w Unii Europejskiej to czas ogromnych inwestycji. Między innymi dzięki wsparciu funduszy unijnych i efektywnemu wykorzystywaniu środków krajowych do tej pory udało się zrealizować tysiące projektów zarówno na poziomie krajowym, regionalnym, jak i lokalnym. Jednym z zadań Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej jest popularyzacja wiedzy o Funduszach Europejskich. Dlatego po raz kolejny zachęcamy do udziału w akcji edukacyjnej Lekcja o Funduszach Europejskich – mówi Jacek Żalek, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Każdy nauczyciel, który zadeklaruje udział swojej szkoły w akcji, otrzyma bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach.
Dodatkowo nauczyciele wraz z uczniami będą mogli wziąć udział w konkursie „PROJEKT: SZKOŁA!” i zgłosić swój pomysł na nowe inwestycje w najbliższym otoczeniu. Autorzy najlepszych prac otrzymają wartościowe nagrody wspierające nauczanie w szkołach (monitory interaktywne).
Do udziału w akcji zostanie zakwalifikowanych 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej. O zakwalifikowaniu szkoły do akcji decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji o projekcie na stronie Programu Polska Wschodnia: Kliknij tutaj
oprac. red.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez