System dla sygnalistów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
2022-04-22 12:00:43(ost. akt: 2022-04-26 13:31:22)
Artykuł
sponsorowany
System dla sygnalistów to doskonałe rozwiązanie pozwalające komfortowo i bezpiecznie zgłaszać nieprawidłowości działania przedsiębiorstw przez ich pracowników. Gwarantuje to korzyści na wielu płaszczyznach – pozwala efektywniej zarządzać ryzykiem, a dodatkowo buduje zaufanie oraz wizerunek rzetelnego pracodawcy lub partnera biznesowego. Warto również wspomnieć, iż sygnaliści są w 100% anonimowi, ponieważ angażując się w sprawy organizacji nie muszą podawać żadnych danych kontaktowych.
Dlaczego warto zainwestować w system dla sygnalistów?
Profesjonalny system dla sygnalistów umożliwia identyfikację słabych stron i naruszeń prawnych w Twojej organizacji. Dzięki temu możesz rozwiązać problemy, zanim upublicznią je sfrustrowani pracownicy dla szerszej społeczności. Jeśli chcesz wiedzieć, co dzieje się w prowadzonym przez Ciebie przedsiębiorstwie – wypróbuj Whiblo, czyli wewnętrzny kanał do sygnalizacji niepożądanych sytuacji.
Ile kosztuje system dla sygnalistów?
Cena za system dla sygnalistów jest uzależniona od wymagań konkretnej firmy oraz wybranej oferty zakupowej. Weryfikując propozycje rynkowe, zauważyliśmy, że koszty za oprogramowanie tego typu oscylują w granicach 150 – 200 zł netto miesięcznie. Płacąc z góry za cały rok, można zaoszczędzić nawet 20-30%, jednak nie jest to regułą. Ostateczna cena zależy również od wyboru konfiguracji programu.
Jak wybrać system dla sygnalistów?
System dla sygnalistów powinien zapewniać pełną anonimowość i możliwość natychmiastowego reagowania na nieprawidłowości w firmie. Przy wyborze tego rozwiązania warto zwrócić uwagę przede wszystkim na prosty proces wdrożenia niewymagający wielogodzinnych szkoleń oraz intuicyjne oprogramowanie (np. opracowane w modelu SaaS). Poniżej przedstawiamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu dla sygnalistów:
• uniwersalność – rozwiązanie to powinno pasować do każdej organizacji, bez znaczenia na wielkość i branżę;
• bezpieczeństwo – połączenie między sygnalistą a serwerem musi być szyfrowane (np. za pomocą certyfikatu ISO 27001 zlokalizowanym na terenie UE);
• anonimowość – rozwiązania informatyczne systemu dla sygnalistów powinny uniemożliwiać ujawnienie tożsamości zgłaszającego;
• responsywność – oprogramowanie powinno być dostępne zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych;
• intuicyjność – warto, żeby system nie był skomplikowany i mogły go używać wszystkie osoby pracujące w firmie, bez znaczenia na posiadane umiejętności.
Najpopularniejszy system dla sygnalistów – Whiblo umożliwia również konfigurowanie wybranych funkcjonalności na życzenie klienta. Dzięki temu pracodawca może dostosować oprogramowanie do indywidualnych preferencji oraz założeń własnego przedsiębiorstwa.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Justyna #3115254 | 217.171.*.* 15 lip 2024 13:41
Polecam też aplikację https://gowhistle.com/ - opracowana przez największy polski serwis pracy.
odpowiedz na ten komentarz