Wołanie o wiarę

2016-10-02 17:03:37(ost. akt: 2016-10-02 18:33:31)
Paradoks wiary polega na tym, że to, co z pozoru trudne i bolesne, w Bożym zamyśle może być szansą na zmianę życia.

Paradoks wiary polega na tym, że to, co z pozoru trudne i bolesne, w Bożym zamyśle może być szansą na zmianę życia.

Autor zdjęcia: AW

W dzisiejszej Ewangelii czytamy, jaką moc ma nawet maleńka wiara. O Bożych paradoksach i tym, że tylko Bóg wie, co jest dla nas naprawdę dobre - rozważa ks. Tomasz Pocałujko


Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary!» Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze!", a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: "Pójdź i siądź do stołu?" Czy nie powie mu raczej: "Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił?" Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: "Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać"».
EWANGELIA NA XXVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C, Łk 17,5-10:


TROCHĘ WIARY

ks. Tomasz PocałujkoJesteśmy zanurzeni w świecie i często myślimy tak, jak świat każe nam myśleć. A świat mówi, że lepiej jest być młodym, bogatym i zdrowym, niż starym, biednym i chorym.

A Pan Bóg nas ciągle prowokuje, żeby patrzeć na świat z zupełnie innej strony. Spotykasz znajomego, który ci mówi, że dostał świetną pracę i teraz będzie zarabiał 10 tyś zł. Mówimy: „Super brachu, świetnie”. Ale skąd my wiemy, że to jest rzeczywiście super i że to jest świetnie. A może te 10.000 zł to początek końca tamtego człowieka.

Spotykamy przyjaciółkę, która mówi, że lekarze wykryli u niej wielkiego guza. Mówimy: „Ojej, to straszne nieszczęście” A może ta choroba to początek nowego lepszego życia. Może ta choroba, dar i szansa od Pana Boga, żeby zmienić w życiu to, co złe.

Św. Piotr wrócił do Boga, kiedy się Go zaparł, Paweł po licznych morderstwach, Dawid po cudzołóstwie z Batszebą. Paradoks wiary właśnie na tym polega, że to, co po ludzku trudne, bolesne i przegrane w Bożym zamyśle jest drogą do prawdziwej i nieprzemijającej radości.

ks. Tomasz Pocałujko

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #2078192 | 83.9.*.* 3 paź 2016 05:58

    Bóg mówi to Bóg myśli tak Bóg jest z nami a nie z nimi , Skąd ty możesz wiedzieć co powiedział Bóg , obłuda i cwaniactwo , to nie średniowiecze Tylko idiota ci uwierzy w te twoje idjotyzmy . aLE TY Z TEGO ŻYJESZ .

    odpowiedz na ten komentarz